قوانین و مقررات

قوانین خرید و فروش بلیط هواپیما چارتر:

ما تنها تامین کننده بلیط هستیم و تامین کننده تنها وظیفه ی تامین بلیط برای مسافران را دارد و در اصل واسطه ای بین مسافر و آژانس چارتر کننده خواهد بود لذا هیچگونه مسئولیتی در قبال استرداد ، تغییر نام ، جابجایی بلیط ، جا ماندن مسافر را نخواهد داشت.


استرداد بلیط:

در صورت نیاز به استرداد بلیط ، تامین کننده به عنوان واسط وارد عمل شده و طبق قوانین چارتر کننده ، بلیط را مسترد کرده و پس از دریافت وجه از چارتر کننده مبلغ بلیط با کسر خسارات به مسافر عودت داده خواهد شد.
تذکر : در مواری نیز ممکن است تامین کننده اقدام به ارائه شماره حساب مسافر نموده و مسافر را مستقیما به چارتر کننده پیوند داده و عملیات استرداد توسط مسافر راساٌ صورت پذیرد و تمامی چارتر کننده گان ملزم به رعایت قوانین CRCN میباشند لیکن در بعض از موارد ، برخی از آژانس ها بطور غیرقانونی خود را ملزم به رعایت این قانون ندانسته و قوانین خاص خود را به اجرا در میآورند ، در این موارد نیز تامین کننده هیچ مسئولیتی نخواهد داشت .

در این موارد به درخواست مسافر، مشخصات چارتر کننده اعلام شده و مسافرمی تواند راسا به استرداد بلیط و احقاق حقوق خود اقدام نماید

لازم به ذکر است که مبلغ گرفته شده به عنوان کارمزد توسط تامین کننده بعد از استرداد بلیط ، مسترد نمیشود.

 

تغییر نام:

تغییر نام بلیط درصورت امکان، توسط خود مسافر و با همکاری تامین کننده صورت میگیرد و خسارات آن با مسافر خواهد بود.

 

جابجایی بلیط:

جابجایی بلیط تنها با سهمیه ی بلیط آژانس چارتر کننده ی اولیه امکان پذیر میباشد و پرداخت خسارات احتمالی بر عهده ی مسافر میباشد.

 

جاماندن مسافر:

متاسفانه در پروازهای چارتر ، جاماندن مسافر به منزله ی خسارت 100% ای میباشد و هیچ وجه ای برگردانده نمیشود و تمامی مسئولیت ان با مسافر است.

 

تغییر زمان پرواز توسط آژانس چارتر کننده:

در برخی از موارد آژانس چارتر کننده بنا بر دلایلی از جمله کنسل شدن پرواز و دیگر موارد اقدام به تغییر ساعت پرواز ویا حتی تامین کننده هواپیمایی و ... مینماید که در این موارد نیز تامین کننده مسئولیتی نداشته و تنها وظیفه اطلاع رسانی را برعهده خواهد داشت.

بلیط های با نرخ بالاتر از نرخ مصوب:

در برخی از موارد چارتر کننده اقدام به فروش بلیط با نرخی بالاتر از نرخ مصوب مینمایند که در توجیه خدمات تور و... را برای قانونی شدن این امر به مسافر تحمیل خواهد نمود.( در برخی از موارد نیز بطور غیر قانونی اقدام به این امر می نمایند (در چنین مواردی شرکت هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و کلیه مسئولیت ها متوجه چارتر کننده بوده و تامین کننده منصرف از نرخ بلیط تنها بابت تامین بلیط کارمزد متعارف خود را دریافت مینماید.

هر گونه خرید از این سایت به صورت آنلاین ، آفلاین ، تماس تلفنی و یا موبایلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به منزله تایید قوانین می باشد.

 

شرایط خرید اینترنتی:

واردکردن اسامی صحیح مسافر مطابق با اطلاعات درج‌شده در کارت ملی یا گذرنامه.

عدم پذیرش در صورت عدم تطابق نام شخص واردشده در سیستم با کارت شناسایی.

صرفاً پرداخت وجه به‌منزله‌ی صدور نیست. بعد از پرداخت نهایی دریافت فایل pdf قطعی می‌باشد.

طبق قوانین مسافران کمتر از 2سال نوزاد , بین 2 تا 12 سال کودک و بیش از 12سال بزرگ‌سال محسوب می‌شوند.

هرگونه درخواست کنسلی از سمت مسافر شامل جریمه می‌باشد .

ابطال یا تأخیر بیش از 2ساعت پرواز شامل جریمه کنسلی نمی‌باشد. ارائه‌ی بلیط / رسید مهرشده توسط ایستگاه مبدأ، به‌منظور هرگونه پیگیری و استرداد بدون جریمه‌ الزامی است.

چک کردن قوانین کنسلی , مقدار بار و نوع هواپیما قبل از رزرو به عهده رزرو گیرنده می‌باشد.

رعایت فاصله زمانی مناسب در صورت داشتن ادامه مسیر به عهده رزرو گیرنده است.

همراه داشتن مجوز پزشکی برای خانم‌های باردار یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد.

دقت به مبلغ گزینه انتخاب‌شده در هنگام رزرو و در هنگام پرداخت در درگاه بانک.

همکاران آژانسی جهت برخورداری از کمیسیون، حتماً در سایت مربوطه ثبت‌نام نمایید.

روش‌های پرداخت : مراجعه حضوری , انتقال وجه به کارت , پرداخت آنلاین تعبیه‌شده بر روی سایت.

امکان صدور بلیت برای کودک بین 2 تا 12 سال به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست.

کلیه عملیات خرید بلیت در این سایت، مشمول قوانین تجارت الکترونیک بوده و هرگونه تخلف پیگرد قانونی خواهد داشت.

حداقل زمان حضور مسافر در فرودگاه برای پرواز داخلی 1 ساعت و برای پرواز خارجی 3ساعت است. برای قطار و اتوبوس نیز 1ساعت قبل از حرکت حضور در محل الزامی  است.

در صورت تمایل به رزرو ویلچر در پروازهای سیستمی، در هنگام رزرو درخواست خود را مطرح نمایید و در پروازهای چارتری با مراجعه 3الی4 ساعت قبل از پرواز با حضور در فرودگاه درخواست خود را ارائه دهید.

 

کالاهای خطرناک:

شامل هر کالایی است که به جان انسان ,اموال ایشان یا به بدنه هواپیما آسیب برساند از قبیل:

مواد منفجره و لوازم آتش‌بازی

گازهای تحت‌فشار ، آتش‌زا و غیره - لوازم سفری ( از قبیل گاز سفری(

سیلندرهای گاز تحت‌فشار و سوخت فندک

گازهای فوق سرد شده - نیتروژن مایع

مایعات آتش‌زا- رنگ، تینر، محلول‌ها، آستون، انواع پاک‌کننده‌ها، آب‌بند، درزگیر، رزین‌ها و چسب‌ها

جامدات- مواد آتش‌زا و کبریت

مواد اکسیدکننده و اکسید شونده از قبیل سفیدکننده‌ها و پاک‌کننده‌ها

مولدهای اکسیژن شیمیایی، باد کننده‌های کیسه‌های هوا، واحدهای کیسه هوا

دی‌اکسید کربن(یخ خشک)، اکسیژن مایع سرد شده

لوازم اطفای حریق

چسب‌ها

آلات صنعتی از قبیل فشارسنج، کلیدهای جیوه‌ای، لوازم یکسو کننده

آرسنیک، سموم دفع آفات نباتی، گاز اشک‌آور

هر نوع چراغ‌قوه

مواد عفونی - مواد حامل ویروس و باکتری که انسان و حیوان را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

مواد رادیواکتیو- آلاتی که دارای منبع رادیواکتیو جهت تحقیقات ایزوتوپ‌های رادیواکتیو می‌باشند.

مواد سمی و مسموم

 

توجه: کلیه اقلام نامبرده می‌بایستی تنها با رعایت اصول باربری هوایی و در بسته‌بندی‌های خاص، حمل گردند.

 

مسافران بیماری که نیاز به اخذ مجوز پزشکی ندارند:

جانبازان عزیز و معلولینی که نیازمند خدمات پزشکی خاص نیستند.

افرادی که تحت اعمال جراحی ناباروری قرارگرفته‌اند پس از گذشت 24 ساعت از عمل.

اعمال جراحی سطحی مرتبط با پوست و مو. ( جراحی بینی شامل آن نمی‌شود)

اعمال جراحی اصلاح دید در مسافران کمتر از 40 سال.(جراحی لیزری قرنیه)

موارد آتل گیری و گچ گیری اندام فوقانی(بازو و ساعد) و زیر زانو(پا و ساق پا) پس از 24 ساعت در پروازهای داخلی و 48 ساعت پس از گچ گیری در پروازهای خارجی به‌شرط نداشتن خونریزی.

جراحی بینی بدون انسداد مجاری تنفسی و پانسمان داخلی بینی بدون خونریزی.

مسافران دارای سوند ادراری که هیچ‌گونه اعمال جراحی شکمی در دو هفته اخیر نداشته‌اند

افراد زیر 60 سال که دارای ضایعه نخاعی هستند اما نیازمند برانکارد و اکسیژن نیستند و قادر به استفاده از کمربند صندلی می‌باشند .

سوختگی‌های سطحی که ظاهر و بوی نامناسبی نداشته باشند.

هرگونه عمل جراحی که از آن دو هفته گذشته باشد و فرد دارای حال عمومی مناسب بوده و بتواند روی صندلی بنشیند و کمربند صندلی خود را ببندد.

 

بارداری:

بارداری اول

پروازهای کمتر از 2 ساعت: تا انتهای هفته 28 بارداری از سن بارداری و تخمین تاریخ زایمان نیاز به مجوز ندارد.

پروازهای بیش از 2 ساعت: تا انتهای هفته 28 بارداری نیاز به مجوز ندارد

نکته: در هر دو مورد مذکور ارائه مدرک پزشکی معتبر که ممهور به مهر نظام پزشکی پزشک متخصص زنان و زایمان باشد الزامی است.

 

بارداری دوم به بعد

تا انتهای هفته 28 بارداری نیاز به مجوز ندارد . (ارائه مدرک پزشکی معتبر که ممهور به مهر نظام پزشکی پزشک متخصص زنان و زایمان باشد الزامی است)

از ابتدای هفته 35 بارداری, پروازممنوع می‌باشد

وجود هرگونه عارضه‌ای در دوران بارداری ( خونریزی، تهدید به سقط، فشارخون کنترل نشده) مانع پرواز می‌باشد.

پس از گذشت یک هفته از زایمان پرواز منعی ندارد.

نوزادان طبیعی پس از هفته اول تولد به‌شرط نداشتن عارضه پزشکی می‌توانند پرواز کنند.

 

شرایط حمل مسافر و توشه همراه:

شرایط قرارداد طبق پیمان ورشو :

یعنی پیمان مربوط به یکنواخت نمودن پاره‌ای از مقررات حمل‌ونقل بین‌المللی هوایی که در تاریخ 12 اکتبر 1929 در ورشو به امضا رسیده یا اصلاحیه پیمان مزبور که در تاریخ 28 سپتامبر 1955 در لاهه انجام‌گرفته و هرکدام در موردی شمول خواهد یافت.

حمل‌ونقلی که طبق این شرایط انجام گیرد تابع مقررات و محدودیت‌های مربوط به مسئولیت مقرر در پیمان ورشو خواهد بود. مگر اینکه چنین حمل‌ونقلی همان‌طور که در پیمان مزبور تعریف‌شده از نوع حمل‌ونقل بین‌المللی نباشد.

حمل‌ونقل فوق‌الذکر و انجام سایر خدماتی که توسط هر حمل‌کننده‌ای انجام می‌شود تا حدودی که با مراتب فوق مغایرت نداشته باشد تابع شرایط زیر خواهد بود: (1) شرایط مقرر در این بلیت (2) تعرفه‌های قابل انطباق (3) شرایط حمل مؤسسه حمل‌کننده و مقررات مربوط به آن، که جزئی از این قرارداد محسوب می‌شود (و در دفاتر مؤسسه حمل‌کننده موجود و در صورت تقاضا در دسترس گذارده می‌شود) به‌استثنای موارد حمل بین نقطه‌ای در کشورهای ایالات‌متحده آمریکا یا کانادا و به هر نقطه‌ای خارج از کشورهای مزبور که تابع تعرفه‌های معتبر جاری، در آن کشورها می‌باشد.

نام حمل‌کننده را می‌توان به‌اختصار در بلیت درج نمود. نام کامل بایستی همراه با نام اختصاری در تعرفه‌ها، شرایط حمل ، مقررات یا برنامه پروازی قید شود. نشانی حمل‌کننده فرودگاه مبدأ خواهد بود که در مقابل اولین نام اختصاری حمل‌کننده در بلیت درج می‌شود. نقاط توقف موردتوافق به‌قرار مندرج در این بلیت یا به شرح مندرج در برنامه‌های پروازی در مسیر حمل مسافر می‌باشد. حملی که به‌موجب این شرایط به‌وسیله چندین حمل‌کننده متوالی صورت گیرد یک پرواز تلقی خواهد شد.

هنگامی‌که یک مؤسسه حمل‌ونقل هوایی به‌منظور حمل روی خطوط پروازی مؤسسه حمل‌ونقل هوایی دیگری مبادرت به صدور بلیت یا رسید توزین توشه بنماید این عمل را صرفاً از جنبه نمایندگی انجام می‌دهد.

هرگونه رد مسئولیت یا محدودیت در مسئولیت که به حمل‌کننده تعلق گیرد شامل حال کارگزاران و کارکنان و نمایندگان حمل‌کننده و شامل هر شخصی که هواپیمای وی از طرف حمل‌کننده برای حمل مورداستفاده شده و نیز شامل کارگزاران کارکنان نمایندگان شخص اخیر خواهد بود.

توشه حمل شده به‌موجب این شرایط به ارائه‌دهنده رسید توشه تحویل می‌شود. چنانچه به توشه خسارتی واردشده باشد ، شکایت کتبی باید فوراً پس از کشف خسارت و منتهی ظرف 7 روز پس از دریافت آن و در صورت تأخیر شکایت کتبی باید ظرف 21 روز از تاریخ تحویل توشه به حمل‌کننده تسلیم گردد. در مورد حمل‌ونقل غیر بین‌المللی به تعرفه‌ها یا شرایط حمل رجوع شود .

این بلیت به مدت یک سال از تاریخ صدور اعتبار دارد. مگر اینکه ترتیب دیگری در این بلیت ، در تعرفه‌های حمل‌کننده ، در شرایط حمل یا در مقررات مربوطه پیش‌بینی‌شده باشد. کرایه حمل طبق این شرایط تا قبل از آغاز حمل قابل‌تغییر است. حمل‌کننده می‌تواند درصورتی‌که کرایه مقرر پرداخت‌نشده باشد از حمل خودداری نماید.

حمل‌کننده تعهد می‌نماید حداکثر کوشش خود را در حمل مسافر و توشه وی در حدود امکان به عمل آورد. اوقات مندرج در برنامه‌های پرواز یا هر جای دیگر، تضمین نمی‌شود و جزئی از این قرارداد بشمار نمی‌رود. حمل‌کننده می‌تواند بدون اخطار در تبدیل و تعویض حمل‌کنندگان یا هواپیما اقدام ، و در صورت لزوم نقاط توقف مندرج در این بلیت را تغییر دهد یا حذف نماید. برنامه‌های پرواز بدون اطلاع قبلی قابل‌تغییر می‌باشد. حمل‌کننده هیچ‌گونه مسئولیتی در برقرار سازی ارتباط به عهده نمی‌گیرد.

مسافر موظف به رعایت مقررات دولتی مربوط به مسافرت بوده و باید کلیه اسناد خروج و ورود ، و سایر مدارک لازم را ارائه نماید و در رأس ساعتی که از طرف حمل‌کننده مقرر گردیده و چنانچه وقتی تعیین نشده باشد با رعایت دقت کافی برای انجام تشریفات پرواز در فرودگاه حضور یابد.

هیچ کارگزار ، مستخدم یا نماینده حمل‌کننده اجازه تغییر ، اصلاح یا صرف‌نظر کردن از هیچ‌یک از مفاد این قرارداد را ندارد.

 

حق بازرسی:

به دلایل امنیتی و ایمنی، امکان اسکن و بازرسی و X-RAY جامه‌دان شما وجود دارد . در صورت عدم حضور شما جامه‌دان شما در غیاب شما و به‌منظور اطمینان از عدم وجود موارد مذکور ممنوعه، بازرسی می‌گردد، زیرا این‌گونه وسایل را تحویل نداده‌اید. در صورت عدم رضایت و توافق شما جهت انجام چنین موضوعی، از حمل شما و جامه‌دان شما اجتناب می‌نماید. در مواقعی که بازرسی، اسکن و یاX-RAY باعث آسیب و خسارت به شما و یا جامه‌دان شما شود، مسئولیتی متوجه ما نیست مگر مواردی که قصور و غفلت از جانب شرکت هواپیمایی انجام‌گرفته باشد.

 


بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.

rnrnrn